लकडाउन लम्ब्याउने तयारी, निर्णय गर्न मन्त्रिपरिषद् बैठक बस्दै

0

काठमाडौं – नेपालमा कोरोना भाइरसका दोस्रा संक्रमित देखिएपछि गत चैत्र ११ गतेदेखि सुरु भएको लकडाउन बढाउनेबारे आवश्यक निर्णय गर्न मन्त्रिपरिषद्को बैठक आज बस्दैछ ।पहिलो चरणको लकडाउन चैत्र १८ मा सकिएपछि २५ गते मध्यारातिसम्म बढाइएको लकडाउन भोलि सकिदैछ ।

त्यसअघि नै यसबारे आज अपरान्हको मन्त्रिपरिषद् बैठकले निर्णय लिने प्रधानमन्त्रीका पेस सल्लाहकार सूर्य थापाले जानकारी दिए ।स्वास्थ्य विज्ञहरुले लकडाउन कम्तिमा एक हप्ता बढाउन सरकारलाई सुझाव दिएका छन् भने कोभिड – १९ रोकथाम तथा नियन्त्रण समितिले समेत लकडाउन लम्ब्याउन सरकारलाई सुझाव दिएको छ ।

भारत सरकारले लगाएको २१ दिनको लकडाउन बुधबार सकिनेछ । त्यसैलाई पुनरविचार गरेर नेपालले पनि आवश्यक निर्णय गर्ने बताइएको छ ।जोखिम बढेको छ, अव भारतजस्तै गरी यता पनि सतर्कता अपनाउन हामीले सुझाव दिएका छौँ,’ उच्चस्तरीय समन्वय समितिका सदस्यसचिव नारायणप्रसाद बिडारीले भने, ‘यसबारे सम्माननीय ज्यूले आज बैठक राख्नु भएको छ, आवश्यक निर्णय त्यतैबाट हुन्छ।’

Leave A Reply

Your email address will not be published.