‘अब सबै कार्यालयमा कर्मचारीको शरीरको तापक्रम नापौँ, कार्यालयभित्र पनि अनिवार्य मास्क लगाऔँ’

0

काठमाडौं। नेपालमा लकडाउन हटेपछि कोरोना भाइस सङ्क्रमणको जोखिम झनै बढेको छ । सामान्य स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड धेरैले पालना नगर्दा भविष्यमा सङ्कट बढ्न सक्ने भन्दै स्वास्थ्य मन्त्रालयले ध्यान दिन आग्रह गरेको छ।

मन्त्रालयका प्रवक्ता डाक्टर जागेश्वर गौतमले हरेक कार्यालयलाई स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड पालना गर्न/गराउन आग्रह गर्नु भएको छ। अनिवार्य रुपमा सबै कर्मचारीको शरीरको तापक्रम नाप्न, अनिवार्य नाक मुख छोप्ने गरी मास्क लगाउन, बैठक वा तालिममा १५ जनाभन्दा धेरैलाई सहभागी नगराउन र हरेक व्यक्तिको दुरी कम्तीमा दुई मिटरको राख्न उहाँको सुझाव छ।

यस्तै कार्यालयमा झ्याल ढोकाको चुकुल र रेलिङमा धेरैको हातले छोइने हुँदा बेला बेलामा निर्मलीकरण गर्न र कार्यालयभित्र बस्दा पनि अनिवार्य नाक मुख छोप्न गरी मास्क लगाउन स्वास्थ्य मन्त्रालयको आग्रह छ। साथै सेवाग्राहीसँग सम्बन्धित कार्यालयले सेवाग्राहीले मास्क लगाएकाे/नलगाएको ख्याल गर्न, दुरी कायम गर्न पनि स्वास्थ्य मन्त्रालयको अनुरोध छ । मन्त्रालयले आफू र आफ्नो कर्मचारीको स्वास्थ्यमा ध्यान दिन सबै कार्यालयलाई आग्रह पनि गरेको छ। मन्त्रालयले स्वास्थ्य सुरक्षाको मापदण्ड त्यस्तो गाह्राे नभएकाले कोरोनालाई रोक्न सबैले आनीबानीमा सुधार गर्न सुझाव दिएको छ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.