कोरोना जितेर फर्किएँ बाबु ! प्रहरीले घरसम्मै पुर्‍याइदिनुभयो

0

काठमाडौं । धवलागिरी प्रादेशिक अस्पतालमा उपचार गराइरहेकी ६५ वर्षीया वृद्धा अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएकी छन् । पछिल्लोपटक कोरोना परीक्षण गर्दा नेगेटिभ देखिएपछि वृद्धा शनिबार अपराह्न अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएको बताएकी छन्। खुसी साट्दै वृद्धाले कोरोनालाई पराजित गरेर फर्किएको प्रतिकृया दिएकी छन् ।

“जाँच गर्दा कोरोना नदेखिएपछि डाक्टरहरूले घ।जान सक्नुहुन्छ भन्नुभयो । अस्पतालमा लिन छोरो र ज्वाइँ जानुभएको थियो । प्रहरीले घरसम्मै पुर्‍याइदिनुभयो । औधी खुसी लागिरहेको छ । सुरुमा त के हुने हो, कसो हुने हो लागेको थियो,” उनले भनिन् ।

राम्रो उपचार गरेको भन्दै उनले चिकित्सक, नर्स र सरकारलाई पनि धन्यवाद दिएकी छन् । गरेर हुने उपचार गर्नुभयो । उपचार गर्दा पनि राम्रो बोलीवचन, स्याहार गर्नुभयो । तपाईंको आत्मविश्वास दह्रो छ, केही हुँदैन तपाईंलाई भन्नुभयो,” उनले खुसी व्यक्त गर्दै भनिन्।

अस्पतालबाट डिस्चार्ज हुँदा खुसी थाम्न नसकेको उनले बताइन्। लामो समयदेखि दमको रोगी रहेकाले त्यतिबेलै सास बढेको उनले सुनाइन् । धेरै कुरा बोल्न मन थियो । डाक्टरहरूलाई धन्यवाद भन्नु थियो । त्यतिबेलै दम बढ्यो । घाँटी अँठ्याएजस्तो भयो । खुसी भएर होला,” उनले भनिन् ।

चिकित्सकहरूले थप १४ दिन छुट्टै क्वारेन्टाइनमा बस्न र परिवारको सम्पर्कमा नजानु भनेर अह्राएकाले आफूले त्यसै गर्ने उनको भनाइ छ । डक्टरहरूले भनेजति दिन छुट्टै बस्छु । अहिले कान्छा छोरा–बुहारीसँग बस्दै आएको छु । अर्को छोरोका घर अलि माथि छ । परिवारमा सबै खुसी छन्,” उनको भनाइ थियो ।

उनी चैत्र ४ गते कतार एअरवेजको क्यूआर–६५२ नम्बरको जहाजबाट काठमाडौंबाट अवतरित भएकी थिइन् । बेल्जियमबाट कतारको दोहा हुँदै काठमाडौंसम्म र काठमाडौंबाट आन्तरिक उडानमार्फत् पोखरासम्म सँगै सिटमा बसेकी नातिनी पर्ने १९ वर्षीया किशोरीमा सङ्क्रमण पुष्टि भएपछि वृद्धाको पनि थ्रोट स्वाबको नमूना जाँच गरिएको थियो ।

जाँच गर्दा कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि वृद्धा चैत २० गते अस्पताल भर्ना भएकी थिइन् । आइसोलेसन कक्षमा भर्ना भएको १७ औं दिन उनी अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएकी छिन् ।

उनीसँगै नेपालमा कोरोना सङ्क्रण देखिएर निको हुनेको सङ्ख्या तीन पुगेको छ । पहिलोपल्ट चीनबाट आएका युवकमा परीक्षण गर्दा नजिता पोजेटिभ आएको थियो । उनी माघको पहिलो साता नै शुक्रराज ट्रपिकल तथा सरूवा रोग अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका थिए ।

उनीसँगै एउटै उडानमा आएकी काठमाडौंकी प्रशिद्धी श्रेष्ठ पनि आजै डिस्चार्ज भएकी छन् । वृद्धासँगै आएकी नाताले नातिनी पर्ने किशोरी धवलागिरी प्रादेशिक अस्पतालको आइसोलेशन कक्षमै उपचार भइरहेको छ । उनले आफ्नो स्वास्थ्य ठीक रहेको र डिस्चार्जको प्रतीक्षामा रहेको बताएकी छन् । किशोरीको पछिल्लो रिपोर्टमा कोरोना पोजेटिभ नै देखिएको छ। (अक्षर काका/बाह्रखरी)

Leave A Reply

Your email address will not be published.