कोभिड–१९ नियन्त्रणमा उत्कृष्ट काम गर्ने पाँच महिलामा नेपालकी डा. रुना झा पनि

0

काठमाडौं : कोरोना भाइरस ( कोभिड १९) को उपचारमा सक्रियरुपमा अग्रपंत्तिमा देखिएका पाँच महिलाको सूचीमा केन्द्रीय प्रयोगशालाकी निर्देशक डा. रुना झा पनि छनोटमा पर्न सफल भएकी छन्। युएन ओमनले कोरोना भाइरसको अग्रपंक्तिमा खटिइरहेका विश्वका पाँच महिलाको सूचीअन्तर्गत जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाका निर्देशक डा. रुना झालाई समावेश गरेको हो। संकटका बेला डा.झाले देखाएको कार्यकुशलता र सक्रियताको आधारमा डा. झालाई शीर्ष पाँच महिलाको सूचीमा राखिएको बताइएको छ।

‘प्रयोगशालामा अबेरसम्म बस्नु सामान्य जस्तो भएको छ। प्राविधिक कामको साथै अतिरिक्त, यातायात र खानाको प्रबन्ध गर्ने जस्ता काम पनि व्यवस्थापन गर्नुपर्छ,’ उनले भनिन्। चिकित्सकको टीमको ख्याल राख्नु झाको लागि उच्च प्राथमिकता हो। चीनको वुहानबाट ल्याइएको १ सय ७५ विद्यार्थीलाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको थियो। पहिलोपटक क्वारेन्टाइनमा प्रवेश गर्न उनको समूह थियो। उनीसँगै काजिकस्तान,चीन,जोर्डन,क्यारावियन अन्य महिला पनि समावेश भएका छन्।

Leave A Reply

Your email address will not be published.