सत्ता टिकाउनकैलागि सरकारले भारतसंग खुलेर वि’रोध गर्न सक्दैन – सांसद लिङ्देन

0

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका प्रभावशाली नेता तथा सांसद राजेन्द्र लिङ्देनले भारतीय मिचाहा प्रवृत्तिविरुद्ध सरकार गम्भिर हुनुपर्ने वताएका छन् । आइतबार प्राईम टाइम्स टेलिभिजनको बिहानी कार्यक्रम प्राइम संवादमा सांसद लिङ्देनले नेपालीभूमि अतिक्रमणगरि बाटो बनाउने भारतीय मिचाहा प्रवृत्ति बिरुद्ध सरकारले गम्भिर हुनुपर्ने बताएका हुन् ।

उनले लिपुलेक क्षेत्रमा भारतले नेपाली भूमिमा बनाएको सडकलाई लिएर नेकपाका अध्यक्ष, पुष्पकमल दहाल प्रचण्ड र प्रधानमन्त्री ओलीले निकालेको संयुक्त विज्ञप्ती पार्टीगत भएको भन्दै सरकारको तर्फबाट स्वयं प्रधानमन्त्री ओलीले भारतका प्रधानमन्त्री मेदी र चिनिया राष्ट्पति फिङ्संग त्रिपक्षिय वर्ता गर्नुपर्ने बताएका छन् । त्रिपक्षिय बार्तावाट पनि कुरा नसल्टिए राष्ट्रसंघमा आवाज उठाउनुपर्ने उनको भनाइ भनाइ छ ।

उनले भने “सरकार यस विषयमा गम्भिर भएर लाग्नुपर्ने हुन्छ । एउटा वक्तव्य निकालेर चुप लागेर बस्ने प्रवृत्तिकै कारण बेला बेल हरेक ठाउँमा सिमा बिबाद हुने, नेपाली भूभाग मिचिने भइरहेको छ । त्यो पनि सडकनै निर्माण त्यो पनि हामै्र भूमिमा यो एक दिन बन्ने काम होइन । सडक बन्दा सम्म चुपलागेर बस्ने नजानेको जस्तो गर्ने जव जनस्तमा कुरा उठ्यो अनि तात्ने काम बिल्कुल गलत हो । यो अबभने नेपाली जनतालाई सह्य हुने छैन । यसबारे सरकार गम्भिर हुनै पर्छ । राजनितिक दलहरु एक हुनै पर्छ । र राष्ट्रसंघमा आवाज उठाउनुपर्छ । अब सहेर बस्नु हुदैन ।”,

उनले भने “अहिले सम्मका जो सुकै सरकारले पनि आफ्नो सत्ता टिकाइराख्नकै लागि कालापानी लिपुलेक जस्ता भूमि मिचिदा खुलेर बिरोध गर्न सक्ने क्षमता राखेको देखिएन । भारत स्वयंले स्विकारेको कालापानी लिपुलेक विवादित भूमि हो भनेर तर पनि नेपाल सरकारले यस विषयलाई गम्भिर भएर लिएको देखिएन । त्यसैले त भारतले पटक पटक हेपाहा प्रवृति देखाएको हो ।,”
हाम्रो देश सानो भएपनि सार्वभौमिकताका हिसावले कुनै पनि देश सानो नहुने भन्दै सांसद लिङ्देनले यसविषयमा सरकारले यथासिघ्र पहल गर्नुपर्ने बताएका हुन् ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.