कलाकार सारदा गिरीले आफ्नै घरको डेरामा बस्ने ३० परिवारलाई भाडा नलिने घोषणा गर्दै दाल चामल समेत दिइन (भिडियो)

0

काठमाडौँ, ६ जेठ । नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा चर्चित नाम हो काली बुडी । उनको बास्तबिक नाम भने सारदा गिरि हो । अहिले कोरोना महामारीको बेला फेरी काली बुडीको चर्चा हुन थालेको छ ।

कारण कलाकार सारदा गिरीले गरेको समाजसेवा रहेको छ । उनले लकडाउनका कारण बिचल्लीमा परेका आफ्नो घरमा बस्ने भाडावालहरुलाई घरभाडा छुट दिएकी छिन । घरभाडा छुट मात्र हैन भाडावाललाई दाल चामलको ब्यबस्था समेत गरिन । यस्तो विषम परिस्थितिमा दैनिक ज्याला मजदुरी गरेर गुजारा गर्ने डेरावालहरु प्रति देखाएको प्रेम सह्रानीय छ ।

उनै काली बुडीसंग गरिएको कुराकानी हेर्नुहोस :

त्यस्तै थप २७ जनामा कोरोना भाइरस (कोभिड-१९)को संक्रमण पुष्टि भएको छ । थपिएका संक्रमित मध्ये उपत्यकाका पाँच जना छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयकाअनुसार काठमाडौंमा तीन तथा भक्तपुर र ललितपुरमा एकएक जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ ।

यस्तै झापाका ९ जना, मोरङ र सुनसरीका एकएक जना, सर्लाहीका २ जना, मनवानपुर र रामेछाप, सिन्धुली र लमजुङका एकएक जना कपिलवुस्तका चार र नवलपरासीका एक जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । यससँगै कुल संक्रमितको संख्या ४०२ पुगेको छ ।

के हो त कोरोना भाइरस

कोरोना भाइसरको वास्तविका नाम नोबेल कोरोना भाइरस हो । कोरोना भाइरस रुघाखोकीदेखि मिडल इस्ट रेस्पिरेटरी सिन्ड्रोम र सिभिएर एक्युट रेस्पिरेटरी सिन्ड्रोमजस्ता गम्भीर रोग निम्त्याउने भाइरसहरूको ठूलो समूहको एउटा सदस्य अन्तर्गत पर्दछ । सर्वप्रथम सन् २००३ मा देखिएको एसएआरएस र कोरोना एउटै समूहका भाइरस हुन् । दुवै भाइरसले बिरामीलाई गम्भिर बनाउन सक्छन् ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.