कतारमा पहिलोपटक नेपाली युवक अनिल चौधरीलाई कठोर सजाय

0

कतारमा पहिलो पटक नेपालीलाई मृ त्युद ण्ड दिइएको छ । कतारी नागरिक उमैर मोहम्मद उमैर अल रमाजानी अल नुयमीको ह’त्या गरेको ठहर गर्दै महोत्तरीको औराही १ का अनिल चौधरीलाई यो सजाय दिइएको हो ।

अभियोगमा २०१७ अप्रिलमा पक्राउ परेका चौधरीले अल नुएमीलाई ह त्या गरेको ठहर भएको थियो । चौधरीलाई माफी दिनको लागि पीडित परिवारले अस्वीकार गरेको थियो । सन् २०१५ मा कतार गएका चौधरी कार धुने कम्पनीका सामान्य मजदुर थिए ।

सजाय कार्यान्वयन गर्नु एकदिन अघि कतारले नेपाली दूतावासलाई यसबारे जानकारी दिइएको थियो । चौधरीको शवलाई स्थानीय अस्पतालमा राखिएको र नेपाल पठाउन कतारी प्रशासनले अनुमति दिइसकेको बताईएको छ ।

२३ वर्षीय अनिल घर फर्किन एक वर्ष मात्र बाँकी थियो । तर घर फर्किनु एक वर्षअघि नै उनी कतारी जेलमा परे । कतारी नागरिक अल नियमियोको ह त्या गरी पैसा लु टेको आरोपमा त्यहाँको अदालतले उनलाई यो सजाय दिने फैसला सुनाएको थियो ।

अनिललाई सजाय सुनाइनुअघि सामान्य झ गडा हुँदा जेल परेको परिवारको अनुमान थियो । जेलमै रहँदा पनि अनिलले आफ्ना बुबाआमासँग कुराकानी गर्थे । आफूले केही नगरेको र जेलमा अनुसन्धानका लागि ल्याएको उनले घरमा भन्ने गरेका थिए । त्यसैले बुबाआमा चित्त बुझाएका पनि थिए । छोरा जेलबाट छुटेर घर आउने उनीहरूको आशा थियो ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.