अस्ट्रेलियामा अध्यनरत अन्तराष्ट्रीय विद्यार्थीहरू लाई सरकार द्वारा सहयोग

0

अन्तराष्ट्रीय विद्यार्थीहरू जो अस्ट्रेलियामा अध्ययन गरिरहेका छन र १२ महीना भन्दा बढ़ी अस्ट्रेलियामा काम गरिसकेको छन। बिद्यार्थीहरु जसलाई आर्थिक रूपमा गारो स्थिति भएको छ , भने अस्ट्रेलिया सरकारद्वारा Australian superannuation निकाल्न मिल्ने नया नियम लागु गरेको छन। उक्त नियमले वर्तमान परिस्थितिमा अन्तराष्ट्रीय विद्यार्थीहरू लाई थप सहज हुने साथै, विद्यार्थी अध्ययनरत बिश्वबिद्यालयहरु को पनि थप सहयोग हुने संभावना देखिएको छ।

अष्ट्रेलियामा ५६५,००० अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरू छन्, मुख्यतया उच्च शिक्षा वा व्यावसायिक शिक्षा क्षेत्रमा पढ्ने। ती मध्ये २४०,००० अष्ट्रेलियाली रोजगारलाई सहयोग पुर्‍याउँदै तृतीयक क्षेत्र र अर्थव्यवस्थामा महत्वपूर्ण योगदानकर्ता हुन्। सरकारले विद्यार्थीहरूलाई पारिवारिक समर्थन, आंशिक समय काम जहाँ उपलब्ध छन् र अस्ट्रेलियामा आफूलाई निरन्तर राख्नको लागि आफ्नै बचतमा भरोसा गर्न प्रोत्साहित हुन भनेको छ । बिद्यार्थीले पहिलो वर्षको आर्थिक अबस्था विवरण पेश गरी भिजा आवेदन गरी भिजा प्राप्त गरिएको र बिद्यार्थी आफैले उक्त समयको आर्थिक ब्यापस्थापन गर्नु पर्ने रहेको जानकर प्राप्त भएको छ।

अस्ट्रेलियामा विद्यार्थीहरू जो १२ महिना भन्दा लामो समय काम गरिसकेको छन् जसलाई आर्थिक कठिनाई परेका छ उनीहरूले Australian superannuation पहुँच गर्न सक्नेछन्। अस्ट्रेलिया सरकार द्वारा आज जारी बिज्ञप्तीमा जानकारी दिएको छ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.